Basia

Złożyłam Ci dziś życzenia tuż przed ósmą. Wiedziałam, gdzie będziesz. Pamiętam tamto Osiedle, jakby to było wczoraj, a minęło już tyle lat. Nawet nie pamiętam, ile i nie będę liczyć, bo po co? Była taka sama zima: mroźna, wietrzna i śnieżna, tyle, że prawie niezauważalna, bo przy wszystkim tym, co wiązało się z Drugą Katastrofą, była jedynie obojętnym dodatkiem do pejzażu pobojowiska. A ja byłam wtedy paradoksalnie szczęśliwa. Nie było ku temu żadnych powodów, a jednak byłam szczęśliwa i niezwyciężona i wszystko wydawało się możliwe. Adrenalina czyni cuda ;) 

Złożyłam Ci życzenia, a Ty się ucieszyłaś naprawdę i Twoje „jak się cieszę, że to ty dzwonisz” też było prawdziwe. O niewielu osobach mogłabym to powiedzieć z taką pewnością. 

Wtedy, kiedy po raz drugi rozleciał mi się świat, bardzo mi pomogłaś. Wcale nie musiałaś. Nie byłaś nawet moją przyjaciółką. Ot, zwykła koleżanka z pracy. Dopiero potem się zaprzyjaźniłyśmy. Basiu, nie wiem, jak to się stało i czemu, że tyle Ci zawdzięczam. Nigdy nie spłacę tego długu. Nic Ci nie mogę dać, czego byś nie miała. I wtedy też nie miałam, a mimo to wsparłaś mnie, jak nikt inny. 

Pamiętam, kiedy już mieszkałam u siebie, a nie w wynajętym mieszkaniu na Osiedlu, zaprosiłam Cię na niedoszłe zaręczyny  :lol: :lol: :lol: Jezu, czy ja naprawdę chciałam wyjść za tego Józefa?! 8-O Już go nawet nie pamiętam. Nie było w nim nic specjalnego poza tym, że znalazł domek dla nas na Twoim Osiedlu, które było mi tak bliskie. Dziś myślę, że to dlatego o mało co nie wtopiłam z tym zazdrośnikiem. Żeby zamieszkać na tamtym Osiedlu. Żeby być Twoją sąsiadką. Chyba nikt się tak dobrze nie bawił na zaręczynach, które się nie odbyły, jak my wtedy  :mrgreen:

Nie przeczytasz tego nigdy. Wszystko to już Ci powiedziałam i powiem nie raz. Chciałam tylko opowiedzieć o Tobie w sieci. Bo na to zasługujesz.

 

 

niezap - Kopia

Serdeczne życzenia dla wszystkich Baś.

 

 

25c komentarze/y do Basia

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>